HLAVNÝ PARTNERKomplexnosť problémov udržateľnosti spojených s klimatickou zmenou, nešetrným využívaním nerastných surovín, produkciou odpadov, zvýšeným konzumom, väčšou mobilitou a mnohými inými faktormi sa bez výnimky dotýka všetkých z nás. Odvetvie, v ktorom Corwin pôsobí je v globálnej mierke (podľa UN Environment report 2017) z pohľadu celkovej spotreby energie v budovách (36%) a produkcie emisií (39%) práve jedno z najkritickejších. Dopyt po alternatívnych riešeniach v novostavbách neustále stúpa. Corwin sa snaží tieto trendy zachytávať v dostatočnom predstihu a veríme, že zodpovedným prístupom k celému životnému cyklu projektu počnúc zmysluplnou akvizíciou a prípravou projektov, výstavbou ale aj efektívnou prevádzkou budov dokážeme spoluvytvárať naše mestá spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Pri rozumnej urbanizácií či regenerácii nevyužívaných areálov takéto udržateľné iniciatívy môžu mať pre životné prostredie vyslovene pozitívny efekt. V Corwine sme sa vybrali touto síce ťažšou ale inšpiratívnou cestou, ktorú stále skúmame a chceme ju každým projektom posúvať ďalej.PARTNERI

Spoločnosť REHAU má riešenia pre energeticky úsporné stavby, využitie regeneratívnej energie, vodné hospodárstvo, ako aj mobilitu a Future Living. REHAU ako kompetentný partner v oblasti okenných a fasádnych prvkov, technického zabezpečenia budov a podzemného staviteľstva je TOP-dodávateľom na trhu.


Máme radi drevo. Viac ako dvadsať rokov sa venujeme navrhovaniu, výrobe a montáži stavieb z dreva a ich konštrukčných častí. Sme partnermi investorov, architektov aj stavebných firiem. Za toto obdobie sme vyrobili viac ako 8.000 rôznych konštrukcií. Naše konštrukcie získali ocenenia v súťažiach Strecha roka Cechu strechárov Slovenska, Drevostavba roka Sekcie drevostavieb ZSD SR a niektoré boli ocenené aj v súťaži CE-ZA-R. Sme držiteľom Značky kvality, ktorú udeľuje komisia TU vo Zvolene. Spolu s ateliérom POKORNY ARCHITEKTI založili platformu Staviame z dreva, ktorá si vytýčila za cieľ propagáciu dreva ako trvale obnoviteľného a teda udržateľného materiálu na konštrukciu budov.


Rakúska rodinná spoločnosť vyrába drevo-hliníkové, plast-hliníkové a plastové okná a vchodové dvere pre nízkoenergetické a pasívne domy v štyroch dizajnových radoch. Okná HV 350, KF 410 a HF 310, certifikované ift Rosenheim ako aj TU Graz, sú určené pre pasívne domy. Nepretržitý technický vývoj a stále nové I-tec inovácie.


PODPORUJÚ

ISOVER, člen medzinárodného koncernu Saint-Gobain je najväčší svetový výrobca izolačných materiálov na báze minerálnej vlny. Má zastúpenie v 35 krajinách sveta, výrobu zabezpečuje viac ako 9 tisíc zamestnancov v 37 výrobných závodoch. Isover ponúka kompletný sortiment izolačných materiálov určených pre rôzne oblasti použitia – stavebné izolácie, technické izolácie, priemyselné izolácie, špeciálne izolácie.


Spoločnosť TEPORE s.r.o. sa špecializuje na prírodné stavebné systémy a tepelno-izolačné materiály. Vo svojom portfóliu ponúka drevovláknité izolácie, konopné izolácie, izolácie z ovčej vlny, izolácie z recyklovaného textilu, fúkané izolácie (drevovlákno, celulóza, slama, konope), slamené EKOPANELY, STEICO konštrukčné systémy, hlinené omietky a panely, OSB dosky, KVH hranoly, a iné. Okrem predaja samotných produktov sa zameriava na rozvoj prírodných stavebných systémov v spolupráci s technickým skúšobným stavebným ústavov (TSUS), s vysokými školami a odbornými združeniami. Ponúka komplexný technický servis a poradenstvo. Spoločnosť TEPORE striktne dbá na výber svojich dodávateľov a ponúka výhradne overené riešenia a certifikované materiály najvyššej kvality. 

Výrobca penového skla v Českej republike. Predáva ho pod značkou REFAGLASS. Je stopercentne ekologický a znovu recyklovateľný. Spoločnosť poskytuje technické poradenstvo, asistenciu na stavbe a pri realizáciách,  komplexný servis v oblasti výstavby základových dosiek vo vlastnom certifikovanom systéme.PARTNER  DIZAJNU

MEDIÁLNI PARTNERI